Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna, dziedzina, która w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, może zaproponować Pacjentom rozwiązania będące odpowiedzią na ich potrzeby i oczekiwania dotyczące poprawy wyglądu oraz poprawy jakości życia, samoakceptacji i pewności siebie.
Szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem wieloletnich praktyków – lekarzy medycyny estetycznej pozwala na tworzenie innowacyjnych protokołów zabiegowych popartych światowymi badaniami efektywności, które dają znakomite rezultaty.
Zabieg SHAPE UP™ to nowy HIT™ na rynku!
• SHAPE UP™ jest odpowiedzią na potrzebę pacjentów, u których chcemy uzyskać efekt niechirurgicznego liftingu twarzy. Protokół SHAPE UP™ wykonywany jest przy wykorzystaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego o różnych właściwościach fizycznych (tak – wypełniacze różnią się między sobą!), a jeśli zdiagnozowana jest u pacjenta wyraźna wiotkość skóry – zabieg wykonuje się w połączeniu z biostymulatorem tkankowym na bazie kwasu L-polimlekowego (PLLA).
• Połączenie biostymulatora z wypełniaczem daje z jednej strony natychmiastowy efekt uniesienia i poprawy owalu twarzy, a z drugiej strony długoterminowej stymulacji produkcji kolagenu. Efekt poprawy jakości skóry i jej napięcia będzie z miesiąca na miesiąc bardziej widoczny.
• To idealnie rozwiązanie dla pacjentów, którzy pragną zobaczyć pierwsze efekty tuż po zabiegu oraz docenią poprawę jakości skóry w dłuższej perspektywie czasowej.
Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu SHAPE UP™?
• Odbudowa objętości oraz podparcie środkowej części twarzy dające efekt liftingu i odmłodzenia
• Ujędrnienie skóry skutkujące poprawą owalu twarzy
• Redukcja bruzd nosowo-wargowych
• Redukcja zmęczonego wyglądu twarzy
Wygładzanie zmarszczek mimicznych
Wyraźne zmarszczki mimiczne można korygować chirurgicznie bądź przez wstrzyknięcie wypełniaczy lub neuromodulatorów (toksyny botulinowej) zatwierdzonych do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej. Istnieje również możliwość łącznego stosowania kilku różnych metod leczenia w celu skuteczniejszej redukcji zmarszczek w obrębie twarzy. Dobór optymalnej metody leczenia zależy od obszaru twarzy oraz rodzaju i stopnia nasilenia zmarszczek. Neuromodulatory stosowane są w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek mimicznych. Efekt ten uzyskuje się dzięki właściwościom białka pochodzenia naturalnego, które zostało wszechstronnie przebadane i od dziesięcioleci znajduje zastosowanie w medycynie na całym świecie. Ograniczenie aktywności mięśni może nastąpić już w ciągu 24 godzin od zabiegu. Zazwyczaj pierwsze rezultaty pojawiają się po upływie 2-3 dni od zabiegu, a pełny efekt widoczny jest po około 30 dniach.
Wypełnianie zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, kurzych łapek, wolumetria twarzy, modelowane kątów żuchwy, modelowanie nosa, modelowanie brody
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich tkankach człowieka, głównie w skórze. Skóra zawierająca prawidłowe stężenie kwasu jest dobrze nawilżona i jędrna. Z wiekiem zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze obniża się, co jest jedną z głównych przyczyn pojawiania się zmarszczek.
Zabiegi z wypełniaczem stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy. Aplikowanie wypełniacza polega na iniekcji czyli inaczej mówiąc nakłuwaniu twarzy i wprowadzeniu medycznej substancji o różnym stopniu gęstości w zależności od obszaru zabiegowego. Po iniekcji wypełniacza w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy.
Pacjent zauważa natychmiast po zabiegu iż większość bruzd i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się długie miesiące. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu czynników, jak: wiek i kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia Pacjenta, a także ilość i miejsce podania preparatu. Systematyczne uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego w skórze opóźnia proces starzenia, wygładza zmarszczki oraz znacząco poprawa poziom nawilżenia skóry.
Osocze bogatopłytkowe - PRP
Jednym z topowych zabiegów gwiazd czy influenserów poprawiających wygląd jest tzw. Wampirzylifting
Z punktu medycznego pozyskiwany preparat jest koncentratem płytek krwi niewielkiej objętości osocza. Otrzymywany jest w procesie odwirowania krwi pełnej pobranej z żyły pacjenta tuż przed zabiegiem. Skoncentrowany produkt jest bogaty w czynniki wzrostu które biorą udział w procesach regeneracyjnych tkanek oraz syntezy kolagenu. W trychologii stosowane jest w terapiach leczenia łysienia androgenowego i plackowatego lub pacjentów z pierwszymi objawami przerzedzenia włosów .
W terapiach anti- angeing stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje re-witalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask.
Fibryna bogatopłytkowa - autologiczny wypłeniacz / iPRF
Pozyskanie oraz podanie naturalnego bio-wypełniacza przeprowadzone jest w podobny sposób jak w przypadku osocza bogato płytkowego natomiast do zabiegu kwalifikują się pacjenci z znamiennymi oznaki starzenia się skóry: zmarszczkami głębokimi, fałdami, bruzdami, kurzymi łapkami, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek.
Lekarz gotowy preparat podaje w niewielkie obszary dotknięte problemem estetycznym.
Nici liftingujące, nici modelujące, nici APTOS, nici PDO
Nici liftingujące to sposób na małoinwazyjny lifting w stosunkowo szybkim czasie.
Procedura polega na wprowadzeniu indywidualnie dobranej do problemu estetycznego nici skórę za pomocą niewielkich nakłuć.
Działanie nici liftingujących opiera się głównie na mechanicznym podciąganiu tkanek.
W zależności od obszaru ich implementacji, zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pierwsze pozytywne zmiany widoczne są już po zabiegu a efekty najczęściej utrzymują się ok. 2 lat, ponieważ w tym czasie materiał, z którego nici są wykonane, wchłaniany jest przez skórę. Jednak coraz więcej współcześnie stosowanych nici liftingujących wzbogacane jest o składniki, które pobudzają procesy regeneracji w skórze, dodatkowo ujędrniając i napinając tkankę. O skuteczności nici liftingujących świadczą opinie zadowolonych pacjentów oraz profesjonalistów.
Lipoliza iniekcyjna
Zabieg polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej preparatu, który powoduje lipolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych. Substancja powoduje zniszczenie błony komórkowej adipocyta. Wynikiem czego jest uwolnienie trójglicerydów z komórki tłuszczowej, które wraz z krążeniem przedostają się do wątroby gdzie zostają metabolizowane.
W większości przypadków pacjentów kliniki u których wprowadzone zostały terapie łączone udokumentoaliśmy szybsze efekty w utarcie wagi oraz poprawie jędrności i jakości skóry a efekty utrzymują się do dziś.
Dlatego podczas wizyt szczegółowo omawiany jest problem pacjenta a następnie wdrażane terapie hybrydowe takie jak np. lipoliza + Liporadiologie Vinci
Biostymulatory tkankowe
Biostymulatory tkankowe to preparaty medyczne służące do biorestrukturyzacji skóry oraz tkanki podskórnej który działa na trzech poziomach : liftingu, antyoksydacji oraz nawilżenia. Stymulują produkcje kolagenu oraz elastyny, co prowadzi do długoterminowego odmłodzenia, zagęszczenia i zwiększenia napięcia a w efekcie naturalnego nieprzerysowanego liftingu twarzy. Stymulator na bazie kwasu L- polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, polinukleotydów lub kolagenu jest dobierany podczas wizyty uwzględniając wiek, stopień starzenia i jakości skóry oraz aktualne choroby.
Mezoterapia igłowa
Biostymulatory tkankowe to preparaty medyczne służące do biorestrukturyzacji skóry oraz tkanki podskórnej który działa na trzech poziomach : liftingu, antyoksydacji oraz nawilżenia. Stymulują produkcje kolagenu oraz elastyny, co prowadzi do długoterminowego odmłodzenia, zagęszczenia i zwiększenia napięcia a w efekcie naturalnego nieprzerysowanego liftingu twarzy. Stymulator na bazie kwasu L- polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, polinukleotydów lub kolagenu jest dobierany podczas wizyty uwzględniając wiek, stopień starzenia i jakości skóry oraz aktualne choroby.